Wsparcie Sztabu

Posiadacie środki finansowe lub produkty, które możecie przekazać na rzecz Sztabu bądź chcecie jako firma zaoferować nam swoje usługi? Skontaktujcie się z naszym Sztabem i ustalcie w rozmowie w czym możecie pomóc przy organizacji finału, np. artykuły spożywcze (napoje, słodycze, posiłki), transport, materiały biurowe (papier, drukarki), usługi ochroniarskie, technika sceniczna, gadżety, wytwory artystyczne (muzyka, malarstwo, rzeźba, rękodzieło), usługi informatyczne (hosting www, projektowanie grafiki, komunikacja).

Napiszcie na adres: kontakt@sztab5934.eu – osoby, które odpowiadają za organizację finału i działanie naszego Sztabu skontaktują się z Wami w celu ustalenia szczegółów współpracy z Wami.  Na stronie również możecie zobaczyć, jakie aktywności zaplanował nasz Sztab – przyczyni się to do podjęcia łatwiejszej decyzji w czym mozecie nam pomóc.

W czasie rozmowy z naszym przedstawicielem od razu wyjdzie jakie potrzeby ma nasz Sztab. Często do lepszego działania Sztabu bardziej potrzebna jest konkretna pomoc (np.: materiały biurowe, żywność lub gorące napoje dla wolontariuszy), niż wkład finansowy.

Wszystkie osoby, bez wyjątku, zaangażowane w organizację Sztabu i finału działają jako wolontariusze. Zgodnie z regulaminem, który akceptujemy, nie pobieramy  żadnych wynagrodzeń z tytułu prowadzenia Sztabu.  Dlatego zachęcamy do pomocy, zarówno jeśli chodzi o przekazanie środków finansowych, jak i rzeczy niezbędnych do funkcjonowania naszego Sztabu.

Zgodnie z Regulaminem działania Sztabów, który określa wszystkie zasady dotyczące ich funkcjonowania, nasz Sztab działa w swoim imieniu na rzecz Fundacji i Finału WOŚP, który organizujemy. Oznacza to, że Fundacja nie wystawia nikomu w ramach finału żadnych dokumentów, zaświadczeń, faktur itp.

Każdy Sztab po zatwierdzeniu przez Fundację wniosku o udział w zbiórce na rzecz Finału otrzymuje od Niej oficjalną zgodę. Także nasz Sztab taką zgodę otrzymuje. Jej skan zamieszczamy na naszej stronie. Możecie Państwo poprosić przed nawiązaniem współpracy z naszym Sztabem  o okazanie takiego dokumentu. Zawsze chętnie go udostępnimy. Inne osoby lub podmioty współpracujące z naszym Sztabem są do zweryfikowania u Szefa Sztabu.

Zazwyczaj sponsorzy nawiązując współpracę z naszym Sztabem preferują współpracę opartą na barterze np. zamiast przekazywać pieniądze wolą zapłacić fakturę za zwrot kosztów podróży zespołu grającego w czasie Finału, usługi transportowe, materiały biurowe lub po prostu przekazać – w zależności od możliwości, rzeczy niezbędne do prowadzenia Sztabu czy imprez towarzyszących Finałowi. To również preferowana forma współpracy ze strony naszego Sztabu.

Dobrym pomysłem jest także wsparcie licytacji prowadzonych przez Sztab w specjalnym serwisie aukcje.wosp.org.pl tworzonym we współpracy z Allegro, gdzie mamy swoje konto i zestaw aukcji. To doskonała forma reklamy oraz sposób na zasilenie finałowej kwesty. Pamiętaj, im bardziej nietuzinkowa aukcja, tym większa szansa, że zainteresuje ona media. Ludzie przyzwyczaili się, że na naszych aukcjach w serwisie aukcje.wosp.org.pl można znaleźć rzeczy niedostępne w żadnym innym przypadku. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami Sztabu, połączenie Waszych możliwości i naszej pomysłowości może przynieść niesamowite efekty i okazać się ogromnym sukcesem.

Jeśli Wasza firma jest dostawcą konkretnych usług – być może Wasza pomoc przyda się naszemu Sztabowi właśnie w tym zakresie.

Większość Sztabów w Polsce w ramach zbiórki organizuje imprezy plenerowe lub imprezy towarzyszące finałowi Także nasz Sztab ma bogaty wachlarz imprez w swoim programie. W czasie ich trwania możemy na ustalonych wcześniej zasadach reklamować firmy, z którymi współpracujemy. Jest to dla Państwa okazja pokazania się lokalnej społeczności jako firma, która wspiera działania związane z  Finałem WOŚP. Również promocja na stronie internetowej naszego Sztabu, czy w social mediach lub lokalnych mediach podczas promocji finału – mogą być dobrym nośnikiem reklamy.

Należy tylko pamiętać, i zawsze to podkreślamy, że wspieracie nasz Sztab, i organizację lokalnego finału w Katowicach, a nie bezpośrednio Fundację, w związku z tym każdorazowe użycie loga Fundacji czy grafik finałowych musi być każdorazowo zgłaszane do nas i akceptowane przez Fundację.

Po rozliczeniu Sztab otrzymuje od Fundacji specjalne finałowe podziękowania. Bardzo zależy nam na tym, by zostały przekazane Państwu jako sponsorom. Jest to wyraz naszej ogromnej wdzięczności za to, że postanowiliście Państwo wesprzeć nasze działania – wspierając nasz Sztab i dołączając do grona naszych Darczyńców.