Zostań wolontariuszem

Wolontariat

Chcesz zostać wolontariuszem 30. Finału WOŚP, kwestować z puszką lub założyć własną zbiórkę online? W tym roku przygotowaliśmy stronę internetową, z której dowiesz się o wszystkich potrzebnych szczegółach i terminach.  Wystarczy byś TUTAJ zaglądał.

Zostań wolontariuszem - krok po kroku

Chcesz zostać wolontariuszem? Nic trudnego! Zgłoś się do naszego sztabu, który zarejestruje Cię w bazie Fundacji. U  nas przed finałem odbierzesz także identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, z którymi ruszysz w dzień finału w teren.

Rejestracja wolontariuszy rozpocznie się 8 listopada. 

Zanim rozpoczniesz rejestrację uważnie przeczytaj Regulamin Wolontariusza.

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu i to on ostatecznie decyduje, z kim będzie pracował. Sztab ma ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. Nasza rada: nie czekaj do ostatniego momentu przed finałem.

Rekrutacja online – wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem.

Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia nasz Sztab skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza.  Pamiętaj, że nasz Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, i po jej wyczerpaniu zgłoszenie będzie odrzucone. Dopiero po zaakceptowaniu zgłoszenia przez Szefa Sztabu stajesz się naszym Wolontariuszem. O zakończeniu rekrutacji będziemy informować na naszej stronie.

 

Podczas rejestracji on line, jeżeli chcesz konkretnie należeć do naszego sztabu, możesz skorzystać z TOKENU, który wygeneruje ci nasz Sztab.

Jak to działa?

1. Dostajesz od nas TOKEN

2. Rejestrujesz się na www.iwolontariusz.wosp.org.pl (podajesz swoje dane i dodajesz zdjęcie)

3. Po zalogowaniu na https://iwolontariusz.wosp.org.pl wpisujesz w wyszukiwarkę swój TOKEN, który wygeneruje ci nazwę naszego Sztabu. Wybierając go system przypisze Cię do naszego Sztabu i prześle Twój formularz bezpośrednio do nas do akceptacji.

4. Po przesłaniu zgłoszenia musisz poczekać na sprawdzenie jakości Twojego zdjęcia. Bardzo ważne! Zdjęcie musi być wyraźne, bez żadnych nakryć głowy i okularów słonecznych najlepiej formatu zdjęcia jak do legitymacji czy dowodu. Zdjęcia ciemne, niewyraźne, zrobione z oddali będą odrzucane i opóźnią akceptację zgłoszenia.

5. Sztab skontaktuje się z Tobą w celu zweryfikowania poprawności Twoich danych.

W ten sposób na https://iwolontariusz.wosp.org.pl/  może zarejestrować się osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia TOKEN powinna przekazać swojemu opiekunowi. Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – Sztab musi w systemie potwierdzić przyjęcie zgłoszenia.

PAMIĘTAJ!  Stosuj się do próśb i rad członków Sztabu, by sprawnie przejść proces rekrutacji i zostać naszym Wolontariuszem.

Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Dlaczego? Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. W imieniu osób niepełnoletnich czynią to ich opiekunowie prawni (zazwyczaj są to Rodzice). Bez ich obecności podczas wizyty w Sztabie niczego nie załatwicie niestety.

Gotowe. Zostałeś zarejestrowany w bazie danych jako nasz wolontariusz. Przed finałem spotkasz się z nami jeszcze na specjalnym szkoleniu dla Wolontariuszy. Powiadomimy Cię kiedy i o której odbierzesz swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Przed finałem, dla przypomnienia, zapoznaj się jeszcze raz z Regulaminem Wolontariusza

Tak przygotowany możesz w niedzielę ruszyć w teren na kwestę.

PAMIĘTAJ! Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału czyli w niedzielę 30 stycznia 2022r.